Beauty: Idealia Skin Sleep od Vichy

Již druhý měsíc bojuji se spánkem. Vím, že to k těhotenství patří, ale to jakým způsobem se nedostatek spánku podepisuje na mé pleti, mě fakt nebaví. Kruhy pod očima, šedý popelavý nádech a celkové vzezření: jako kdybych si ráno odskočila z hallowenské párty, která stále nekončí. Propařené noci jsou pro mě minulostí (i když už se těším, alespoň na jednu), přesto si tak po ránu připadám. Samozřejmě, jelikož jsem na mateřské, mohu si po obědě zdřímnout a pak jsem pro všechny spící medvěd.

O to větší radost jsem měla, když se na trhu objevila novinka od Vichy, Idealia Skin Sleep. Z počátku jsem byla opatrná, protože jsem s Idealia denní péčí nebyla příliš spokojená. Proč? Čtěte v článku Idealia od Vichy. Avšak po vyzkoušení vzorečku se můj názor změnil.

Noční péče přinášející účinek hlubokého spánku pleti

Je to jako zázrak. Krém, který nám dodá tolik energie, že v podstatě nemusíme spát. To asi ne. Na takové sci-fi je ještě brzy, ale laboratoře Vichy zjistily, že k nejintenzivnější regeneraci pleti dochází mezi dvanáctou a jednou hodinou ranní, přičemž tuto dobu, kdy se pleť nejvíce obnovuje, pojmenovali: „hluboký spánek pleti“. Říká vám tato noční hodina něco? Nespíte - učíte se, paříte, připravujete marketingové plány nebo kojíte? Já jednoduše nespím a zřejmě se tak připravuji na fázi, kdy se budu s prckem pravidelně probouzet. Jenže právě tato doba ovlivňuje kožní aktivitu po celý zbytek noci: zintenzivňuje se buněčná diferenciace a reorganizace, obnovuje se funkce kožní bariéry, zrychluje se mikrocirkulace a zvyšuje se deskvamace. Kůže spí stejně jako zbytek organismu, ale v průběhu spánku dochází k její aktivnější obnově než kdykoli jindy. Dámy, měly bychom spát! Nebo zkusit Idealia Skin Sleep.


Noční krém Idealia s neskutečně jemnou texturou, která není nijak hutná, ale lehce fluidní a připomíná balzám obsahuje 6 aktivních látek:

Kyselina glycyrrhizová – se získává z lékořice a je oslavována čínskou medicínou pro své zklidňující účinky a navíc je takový malý ochranář kyseliny hyaluronové, kterou dokáže chránit. Ta totiž s přibývajícím věkem ubývá.

Kyselina hyaluronová – jejím úkolem je hydratace a vypnutí pleti. Cílem je hebká a Vypnutá pleť po probuzení.

LHA – zvětšuje tloušťku pokožky díky opětovnému nastartování obnovy buněk a povrchu epidermis (pokožky).

Vitamin B3 – podporuje funkci kožní bariéry. Mimo jiné je zásadní složkou v boji proti začervenání. Připisuje se mu rovněž stahující, antioxidační a reagulační účinky  při řešení pigmentace.

Kofein – je známý pro jeho posilující schopnosti a má na obličej drenážní účinky, redukuje otoky obličeje.

Obnovující oleje – oleje z meruňkových jader podporují působení vitamínu B3 a dodávají omega 3, 6 a 9 mastné kyseliny. Navíc zvláčňují a zklidňují pokožku.

Všechny tyto látky spolu v synergii působí a vaše pleť je po probuzení hebká, bez začervenání a krásně hydratovaná. Navíc jsem se zbavila kruhů pod očima. Neříkám, že úplně, ale pytle nejsou a tmavé probarvení není tak zřetelné. Idealia Skin Sleep mě ohromila. Hlavně tím, že se ráno budím s krásně vláčnou pletí a nemám žádné pupínky. Nezanáší totiž póry a to mám smíšenou pleť. Krásné je i balení. Růžová dóza s ostrými tvary lehce připomíná diamant, který má na svém vrcholu víčko se zrcátkem. V koupelně se mezi ostatními dózičkami tváří jako královna. 

Příjemná je i vůně, ve které se snoubí klasická parfemace řady Idealia obohacená o esence zeleného čaje a jasmínu. Vy se tak díky ní můžete lehčeji ponořit do hlubokého spánku nebo prostě relaxovat. 

Tip na smyslnou aplikaci:
Krok 1: Krém o velikosti hrášku zahřejte mezi prsty a dlaněmi.

Krok 2: Naneste na pleť jemnými a pomalými pohyby. S rukama částečně pod bradou klouzejte prsty od stran nosu směrem ke spánkům. Pak krém rozetřete na čele, následně krouživými pohyby prsty jemně namasírujte spánky. Pleť se začíná uvolňovat. A vy s ní!

Krok 3: Položte ruce rovně na spánky a nechejte je sklouznout přes uši ke krku a klíčním kostem. Zakončete jemným tlakem v prohlubeninách klíčních kostí pro odstranění napětí.

Jsem zvědavá, jaký noční krém příště otestuji, protože s tímto jsem naprosto spokojená a těžko jej budu opouštět. Nyní jsem ho podrobila první zatěžkávací zkoušce, ale za pár dní přijde další a asi mnohem drsnější. Budeme kojit!


Dávám 4 body z 5, ale pouze proto, že jej budu ještě testovat.


Doufám, že i vy budete spokojené,

Vaše Betty

Žádné komentáře