4 důvody, proč ráno pít vodu s citrónem

Už delší dobu si zahrávám s detoxikací organismu, ale většinou to přejde v naprostou intotoxikaci, kdy se neskutečně "zprasím" něčím, co je proti zásadám detoxu nebo zdravé vyvážené stravě. Takže zeleným zdravým nápojům, které začnu pít a nebo jenom detoxikačním čajům říkám po pár dnech bye bye, jelikož jsem si dala nakládaný hermelín nebo tatarák. Juchů, jsem falešný detoxikační začátečník, který se neustále snaží, ale nikdy to nedotáhne do konce.

Jedna jediná věc mi zůstala. Každé ráno piji vlažnou vodu s citrónem v domnění, že mi neskutečně pomáhá! Doufám, že tomu tak je a tady je několik benefitů vody s citrónem a samozřejmě i důvodů proč to dělám.

1. Vlažná voda
Proč právě vlažná voda, když studená je mnohem chutnější? Náš organismus má teplotu okolo 36 stupňů a tak je pro něj obrovským šokem, když si každé ráno vlijeme do žaludku studenou vodu. Dojde tak k teplotnímu šoku, který se dá přirovnat ke stresu. Takže já piji vodu vlažnou a velmi rychle jsem si zvykla. Navíc mi i moje babička vždycky říkala, že na osvěžení v parném létě si mám dát vlažný čaj.

2. Citrón a jeho PH 
Hodně lidí vám řekne, že je to jasný jako facka. Citrón je přeci kyselý a tak je i jeho PH kyselé. Omyl, citrón se  řadí mezi zásadité potraviny, které tělu prospívají! Proč? Aby naše tělo fungovala dobře, mělo by být jeho prostředí lehce zásadité. Samozřejmě kromě žaludku, kde se nachází slabá kyselina chlorovodíková, trávící vše, co jsme pozřeli. Citrón tedy neutralizuje kyselost a naše tělo pak běží jako na drátku.

3. Detoxikuje
Díky obsahu kyseliny citrónové vám žluté ovoce pomůže maximalizovat funkci enzymu, který stimuluje játra a pomáhá při detoxikaci. Tak proč si neudělat sklenici s citrónem po ránu na lačno, ale i večer, když přijdete z náročného večírku.

4. Dodává energii
Zcela jednoduše dodáte tělu po ránu energii a hydrataci. Díky své zásaditosti dodává citrón buňkám těla potřebný kyslík a my se pak cítíme plní energie. Nakopněte se vodou a citrónem místo kávy, která je opakem citrónu. Je totiž kyselá a já jí miluju!!! Ach jo.

Co dodat. Zvykla jsem si na vlažnou vodu s citrónem a myslím, že je to úplně to nejmenší, co pro své zdraví a tělo můžete udělat. Díky detoxikaci mi vyskakují pupínky na čele a já doufám, že brzy zmizí! Pijete také vodu s citrónem? Nebo máte jiné zaručené tipy na detoxikaci?

1 komentář

  1. Zdravím :)... vodu s citronem jsem vydržela pít asi týden, pak jsem začala nestíhat a byla líná. No, ale po přečtení tohoto článku zase začnu, dyť je to to nejmenší, že :)

    OdpovědětVymazat